+38 (068) 418 65 57, +38 (093) 157 77 57
Вас вітає центр розвитку Константиновича

Таємниці мнемотехніки


Ми живемо в інформаційному суспільстві, – щодня кожен з нас занурюється в потік інформації: з телевізора, Інтернету, книг, електронної пошти, газет, журналів, рекламних щитів. Він настільки великий, що кілька років тому в психології з’явилися терміни «інформаційний стрес» і «інформаційне перевантаження». Засвоїти всю інформацію, що «входить» неможливо, та й непотрібно. А ось навчитися грамотно з нею працювати може стати вельми корисним умінням в сучасних реаліях, а саме, – швидко аналізувати, фільтрувати та міцно засвоювати важливе. Воно необхідне дорослим і, особливо, дітям. Існують сучасні методики, що допомагають дітям розвивати мислення, мову, пам’ять, уяву. На допомогу прийдуть заняття з мнемотехніки.

Мнемотехніка – сукупність спеціальних прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій.

Розглянемо найбільш ефективні і популярні інструменти, що пропонує цей предмет:

 Метод зорового промальовування. Добре працює при вивченні цифр і букв. Дитина міцно запам’ятовує написання, а коли зустрічає в своєму оточенні предмет, згадує «зашифрований» в ньому знак.

Метод уявного промальовування. З його допомогою дітям легше запам’ятовувати тексти та вірші. Перед тим як заучувати рядки, дітей потрібно «занурити» в атмосферу, описану в них.

Метод запам’ятовування точної інформації. Він включає в себе мнемоніку, запам’ятовування з опорою на асоціації, ланцюговий метод і акровербальну техніку.

Ланцюговий метод – полягає в побудові ланцюжкових асоціативних зв’язків, тобто таких, коли одна асоціація випливає з іншої і тим самим допомагає відтворювати інформацію в правильній послідовності. Підбір асоціацій можна зробити цікавою грою.

Мнемотехніка для дітей, може стати відмінною основою і прекрасною підготовкою до школи і дорослого життя, подумайте про це уже сьогодні!